לפרטים חייגו:

ראשי » ניקוי מרזב

ניקוי מרזב

חברתנו מציעה שירות ניקוי מרזבים וכן שירותים נלווים הכוללים צילום מרזבים, תיקון מרזבים ופתיחת סתימות במרזבים.
אצלנו תקבלו שירות יסודי ומקצועי במחירים המשתלמים ביותר. לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ביותר או ייעוץ מקצועי ללא עלות פשוט התקשרו אלינו עוד היום.

לייעוץ חינם והצעת מחיר לשירותי ניקוי מרזב חייגו: 053-352-3866

ניקוי מרזב

מרזבים ומערכות ניקוז – הקדמה

מרזב הינו צינור אשר תפקידו להזרים מי גשמים מגג בניין אל מחוץ למבנה, ועל ידי כך לשמור על תקינות המבנה ללא חשש להצפה. מרזבים תקינים ימנעו הצטברות וחלחול מי גשמים דרך גג המבנה, וכן חדירת לחות ורטיבות דרך הקירות ההיקפיים של המבנה.
מרזבים עשויים ממגוון חומרים, כאשר החומרים הנפוצים ביותר הינם אלומיניום ו- PVC.

קיימים שני סוגי מרזבים, מרזב פנימי ומרזב חיצוני. מרזב פנימי הינו מרזב אשר נסתר מהעין, וזאת לעומת המרזב החיצוני אשר הינו בולט וממוקם על הדפנות החיצוניות של המבנה. בבנייה המודרנית נעשה שימוש בעיקר במרזבים פנימיים, וזאת משיקולי נראות.

מדוע בכלל צריך לבצע ניקוי מרזבים?

חשוב לנו להתחיל משאלה בסיסית זו, מאחר וממנה ניתן יהיה להבין עד כמה חשוב לבצע ניקוי מרזבים ומה הסכנות שיעמדו בפנינו אם לא נעשה ניקוי מרזבים.

בעקרון ניקוי מרזבים חיוני לשמירה על בטיחות המבנה ותכולתו. הרי מטרת מערכת הניקוז והמרזבים הינה לפנות את מי הגשמים מגג המבנה ומחלקיו כדוגמת מרפסות, אל מחוץ למבנה. על ידי כך בעצם נמנעת הצפת גג המבנה אשר עשויה לגרום לקריסת גג המבנה, קורוזיה, רטיבות בקירות ותקרת המבנה, התקלפות הצבע וטיח, התפתחות פטריות ועובש, נזק לדלתות עץ ומשקופים, נזקים למערכות החשמל, תאורה ומעליות, נזקים לריהוט עץ, נזק לרעפים, נזק לפרקטים ולמכשור חשמלי ועוד.

בשורה התחתונה ניקוי מרזבים זו פעולה יחסית פשוטה לעומת הנזק שעשוי להגרם אם לא נבצע אותה, מבחינת עלות תועלת אין שאלה, חובה לבצע ניקוי מרזבים אחת לתקופה!

מאיזו פסולת יש לנקות את המרזב?

לא תאמינו באיזה פסולת נתקלנו במרזבים. אם חשבתם שרק אבק, חולות, ענפי עצים, עלים, סמרטוטים ושקיות פלסטיק מוצאים את דרכם לתוך המרזב, אז דעו לכם שהרשימה ארוכה הרבה יותר ואף די מפתיעה. כמעט כל פסולת שתדמיינו לעצמכם עשויה להגיע למרזב. לעיתים בשוגג, ולעיתים במזיד וכן עקב חוסר אחריות של דיירים וגורמים כאלו ואחרים כדוגמת עובדי בניין. עם השנים נתקלנו במקרים בהם הופתענו למצוא בתוך מרזבים פסולת בניין, קרשים, מוטות ברזל, כדורי טניס, ואפילו צעצועי ילדים.

ניקוי מרזב – עשה זאת בעצמך

נפתח באזהרה: ניקוי מרזב שמצריך עבודה בגובה או סביבה לא בטוחה עשוי להוות סכנה חמורה, במידה ויש חשש ולו הקטן ביותר, יש להימנע מביצוע כל פעולה שעשויה לסכן את שלומכם.

אם קיים מבנה נמוך בעל גישה נוחה ובטיחותית לפתח המרזב, הפעולה הבסיסית והיעילה ביותר שתוכלו לעשות הינה לשפוך מים מהנקודה הגבוהה לכיוון הנקודה הנמוכה. המים יזרמו וישטפו איתם את הפסולת שהצטברה במרזב.

נציין כי שיטה זו תעזור לניקוי המרזב אך לא לפתיחת סתימה במרזב. עבור פתיחת סתימה יהיה צורך בלחץ מים חזק משמעותית, ולכן יהיה צורך בהזמנת ביובית למקום.

ניקוי מרזבים – טיפים

ניקוי מרזביםאספנו חמישה טיפים קלים ליישום שאולי לא ישנו לכם את החיים ב-180 מעלות, אך אנו די בטוחים שהם בהחלט יקלו עליכם וישפרו את מצב המרזבים שבאחריותכם.

יש לכם רעיונות לטיפים נוספים? צרו איתנו קשר, נשמח לשמוע.

 1. רשמו לעצמכם תזכורת ביומן, בכל חודש ספטמבר (לקראת החורף) להזמין שירות ניקוי מרזבים.
 2. קראו חוות דעת שנרשמו על החברה לניקוי מרזבים אותה שוקלים להזמין. מקריאת חוות הדעת תוכלו ללמוד רבות על מקצועיות העבודה ומידת שביעת הרצון של לקוחות החברה.
 3. במידה ונדרשת עבודה בגובה, בדקו שלעובדים המגיעים לביצוע ניקוי המרזב קיימת הסמכה תקפה לעבודה בגובה. כך תמנעו אירועי בטיחות חמורים בעלי השלכות כבדות.
 4. ודאו כי קיימת גישה מלאה ונוחה לגג ולמרזבים. במידה ותהיה גישה נוחה עלות העבודה תהיה זולה יותר מאשר סיטואציה בה צוות העבודה יתקשה לעבוד עקב חפצים רבים שחוסמים את הגישה או מאחר שעליו לחכות שעה עד שהדיירים מאתרים את המפתחות של דלת גג המבנה.
 5. קיבלתם שירות אדיב ומקצועי? אל תסתפקו רק במילות תודה (אף שגם הן לכשעצמן מבורכות). פרגנו לבעל המקצוע בביקורות חיוביות באינטרנט, במרבית המקרים הוא יהיה אסיר תודה על כך ויפרגן לכם חזרה במחיר משתלם.

ניקוי מרזבים מחיר

סקרנים כמה יעלה לכם להזמין שירות ניקוי מרזבים? בואו ונבחן יחד את הפרמטרים שישפיעו על העלות:

 • גג רעפים: אם יש צורך בפירוק רעפים, תחול תוספת מחיר עקב מורכבות העבודה.
 • גובה המבנה: ככל שמדובר במבנה גבוה יותר ובהתאם מרזב ארוך יותר, כך עשויה להתייקר עלות הניקוי.
 • מספר המרזבים: ככל שקיימים מרזבים רבים יותר, כך סך עלות העבודה תתייקר בהתאם. כמובן שעלות הניקוי למרזב בודד תהיה נמוכה יותר עקב הנחת כמות.
 • הסתעפויות וזוויות: ככל שבמרזב קיימות יותר הסתעפויות וזוויות כך קיים קושי רב יותר לנקות אותו.
 • גישה למרזב: במידה ולא קיימת גישה נוחה למרזב, עשויה לחול התייקרות בעלות ניקוי המרזבים. ומנגד, אם קיימת גישה נוחה למרזב סביר להניח שתזכו למחיר משתלם.
 • מצב ניקיון המרזב: אם מדובר במצב ניקיון סטנדרטי, כלומר ללא כמויות חריגות של חולות ופסולת אחרת, עלות ניקוי המרזב תהיה זולה יותר בהשוואה למרזבים במצב ניקיון גרוע.
 • סביבת עבודה לא בטיחותית: אם סביבת העבודה איננה בטיחותית, כדוגמת גג מבנה ישן, שיפוע קיצוני וכן הלאה, תהיה לכך השפעה על מחיר ניקוי המרזבים.

ציוד לניקוי מרזב

אם הייתם איתנו וקראתם עד כאן, סביר להניח שכבר הבנתם שעבור ניקוי מרזב יש להשתמש בציוד ייעודי מקצועי. הציוד ההכרחי הינו כמובן ציוד ייעודי לניקוי מרזבים אשר כולל משאבת לחץ מים חזקה, צינורות לחץ ודיזה מתאים לשטיפת מרזבים ומערכות ניקוז.

בנוסף על צוות העבודה להיות מצויד בציוד נוסף אשר ישמש את צוות העבודה והוא מורכב בעיקר מציוד בטיחות המותאם לעבודה בגובה אשר כולל בין השאר רתמות קשירה תקניות, בולמי נפילה, חבלים, טבעות, סולמות וכן הלאה למען בטיחות העובדים. ללא ציוד זה חל איסור חמור לביצוע ניקוי מרזב תחת תנאי עבודה בגובה וחלל מוקף.

ולסיום, נציין שהצוותים המקצועיים שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם בכל עת לביצוע ניקוי מרזבים, וכמובן גם לבצע שירותי מרזבים נוספים כגון: צילום מרזב, תיקון מרזב, פתיחת סתימה במרזב

מחירי השירותים בפורטל המוקד לשירותי ביובית אינם קבועים ומשתנים בהתאם לסוג העבודה. המחיר הסופי ייקבע במהלך שיחת טלפון או בפגישת הייעוץ.

שירותי ביובית 24 שעות ביממה - השירות באתר שאיבות ביוב .com ניתן על ידי המרכז לביוביות ושאיבות 2023 בע"מ ח.פ 516855632

תנאי שימוש | הצהרת נגישות | מדיניות פרטיות | מפת אתר

צרו קשר בוואטסאפ 053-352-3866 דילוג לתוכן