לפרטים חייגו:

ראשי » שאיבת הצפות

שאיבת הצפות

שירותי שאיבת הצפות – המומחים שלנו כאן בכדי לעשות לכם סדר בהצפה!

הגשם הגיע ושוב המרתף מוצף מים? נזילת המים הציפה את הדירה ?
אל דאגה, אומנם מחזה הבית המוצף בוודאי מעורר בכם חששות כבדים ותחושות לא נעימות, אך השאירו את הטיפול בנושא למומחים. שאיבת הצפות זו המומחיות שלנו וע"י טיפול מקצועי ויסודי נשיב את המצב לקדמותו במהירות האפשרית.
אצלנו תקבלו את המחיר הכי משתלם, החל מ 600 שקלים בלבד עבור שאיבה בסיסית.

לייעוץ חינם והצעת מחיר חייגו: 053-352-3866

שירותי שאיבת הצפות

אף אחד לא אוהב לגלות שהוא הצטרף לסטטיסטיקה העגומה של נפגעי הצפות אם זו הצפה בדירה, בעסק או בכל מבנה אחר אשר שייך לו. הצפות עלולות לגרום עצום ולפעמים בלתי הפיך למבנה ולתכולתו. זאת כמובן בנוסף לעובדה שמטרדי ההצפה כוללים נזקים טורדניים כדוגמת ריחות לא נעימים, טחב, עובש ועוד.
חשוב לא להיכנס לפאניקה ולאבד את העשתונות. השתדלו להישאר רגועים, ולהזמין חברה המתמחה בשאיבת הצפות מהר ככל הניתן.

כיצד מתבצעת שאיבת הצפות?

שאיבת הצפות

שאיבת הצפות מתבצעת ע"י ציוד ייעודי לשאיבת הצפות ומותאמת לתנאים בשטח.
במוקד לשאיבות ביוב אנו מחזיקים את ציוד פתרונות השאיבה המתקדם ביותר כך שנוכל לתת מענה מהיר ויעיל לכל צורך שיעלה.
אמצעי השאיבה הנפוצים ביותר הם:

 • שאיבה באמצעות ביובית – על הביובית מותקנת משאבת יניקה עוצמתית המסוגלת לשאוב במהירות עצומה של כ:10,000-40,000 ליטרים בדקה, צוות הביובית משתמש ביכולת השאיבה למגוון צרכים מעבר לשאיבת הצפות כדוגמת: שאיבת ביוב, שאיבת מפרידי שומנים במסעדות ובתי מלון, שאיבת מים וכן הלאה. את החומרים הנשאבים הביובית אוגרת בתוך מיכל אחסון, ובגמר השאיבה צוות הביובית מוביל את תכולת המיכל לאתר הטמנה מורשה.
 • משאבות ניידות – משאבות בגדלים ובעוצמות משתנות אשר ניתן לנייד ממקום למקום ולבצע בעזרתן שאיבה במקומות צרים ולא נגישים. מרבית המשאבות פועלות על בסיס יצירת ואקום ומכונות משאבות יניקה.
 • משאבות טבולות – משאבה טבולה (Submersible Pump) זו משאבה צנטריפוגלית אשר עקרון הפעולה שלה הוא הכנסת כל המשאבה למים ולכן היא נקראת משאבה טבולה, כאשר מנוע המשאבה מוגן בתוך תא אטום הרמטית. משאבה זו מצוידת בצינור, אשר בדומה לצינור של שואב אבק גמיש ומגיע לכמעט כל מקום שצריך להגיע אליו. המשאבה תשאב את המים ותסלק אותם החוצה דרך הצינור.

לאחר שבוצעה שאיבת הצפה, השלב הבא הוא לנקות את המבנה ולייבש את החלל שהוצף וכך נוכל לחשוף את הנזקים הקיימים ולמנוע החמרה של נזקים כתוצאה מרטיבות ולחות.

חשוב להבין שקירות וריצוף עלולים לספוג מים, כך שגם אם הם נראים לכאורה יבשים, יתכן שהם בלעו מים ואחוזי הלחות שלהם גבוהים. כמו כן, במידה ומצע החול שתחת הריצוף ספג מים יהיה צורך בביצוע ייבוש תת רצפתי. בשונה מבגד לדוגמה שכיבסנו ויתייבש תוך מספר שעות או מספר ימים, פרק הזמן הנדרש לשם ייבוש אפקטיבי של מצע הריצוף כך שנגיע לתוצאה העומדת בתקן הישראל עומד על כחודש-חודשיים בממוצע. לכן אל תשתהו, חשוב לבצע שאיבת הצפה במהירות האפשרית.

נזקי הצפות

לא נכביר במילים על הנזקים אשר עשויים להגרם כתוצאה מהצפה, אך כידוע לכם הנזקים עשויים להיות מורכבים ובלתי הפיכים ועלות תיקונן והשבת המצב לקדמותו עשויה להסתכם בעשרות אלפי שקלים ואף מעבר לכך. את הנזקים נחלק ל-3 קבוצות עיקריות:

 • נזקים למבנה וליסודות המבנה – ההצפה והלחות אשר תגרם כתוצאה ממנה עשויות לפגוע בקירות וצבע המבנה ולגרום לקילופים ועליות קפילאריות, למשקופי ודלתות המבנה, לארונות המטבח, לריצוף ואף ליסודות המבנה.
 • נזקים לרכוש – הצפה עשויה לגרום לפגיעה מהותית ברכוש אשר בא במגע עם המים, במידה ויש באפשרותכם להגביה ולהגן על ציוד ורכוש מפני מגע עם המים עשו זאת במהירות האפשרית.
 • פגיעה באיכות החיים – הצפה עשויה לגרום לפגיעה מהותית באיכות החיים, החל מהצורך בדיור חלופי ואי הנוחות הנגרמת מכך ועד לפגיעה בריאותית ואי הנעימות מהריחות הנלווים ומראות הטחב והעובש.
שאיבת הצפה במפעל

שאיבת הצפה במפעל

מהם הגורמים הנפוצים ביותר להצפות?

ישנם לא מעט גורמים להיווצרות הצפות, כאשר הגורמים העיקריים הם:

 • ירידת כמות גדולה של משקעים בזמן קצר
 • תקלות במערכות הביוב והניקוז
 • נזילת מים
 • חוסר איטום – בגג הדירה/מקלחת וכן הלאה

איפה אפשר לבצע שאיבת הצפה ?

שאיבת הצפות מתבצעת ממוקדים רבים ומגוונים, אמנם בד"כ מדובר בשאיבת מים מדירות או מרתפים אך לעיתים נדרשת שאיבת הצפות ממוקדים מפתיעים ובלתי צפויים.

 • שאיבת דירה מוצפת
 • שאיבת עסק מוצף
 • שאיבת מרתף מוצף
 • ביובית לחניון מוצף –  ישנם מקומות מסויימים שקשה מאוד להגיע באמצעות הביובית המסורתית (בגודל משאית) ולכן במקרים מיוחדים אלו יהיה צורך להשתמש ברכב ייעודי שנקרא בשפה המקצועית שלנו ביובית נמוכה שלו יש נגישות גבוהה למקומות צרים ונמוכים.
 • שאיבת מקלטים
 • שאיבת ברכות שחיה
 • שאיבת פיר מעלית מוצף

שאיבת הצפות: על מה מומלץ להקפיד בבחירת בעל מקצוע

כשאתם מתלבטים לאיזו חברת שאיבת הצפות כדאי לכם לפנות, יש מספר נקודות שחשוב מאוד להתמקד בהן, אל תתעצלו הקדישו מעט זמן לחיפוש ברשת האינטרנט וערכו בירורים מקדימים, כך תחסכו עוגמת נפש וויכוחים עם בעלי מקצוע חובבנים ואף רשלנים:

 • מיומנות ומוניטין – הראשון הוא מיומנות ומוניטין חברת השאיבה. ככל שצוותי החברה מיומנים יותר ולחברה מוניטין מעולה בענף כך הסבירות שתצאו מרוצים מתוצאות שרותיה הולכת ועולה. החברה תשאף לשמור על המוניטין ומה גם שלא סתם נוצר לה שם מעולה. כך שתוכלו לישון בראש שקט ולדעת שאתם בידיים בטוחות, מטופלים ע"י חברה מקצועית שמספקת שירותי ביובית, שתבצע עבודה איכותית וכמובן שיש כתובת למי לפנות ומול מי לברר כל נושא בכל שלב ושלב.
 • זמינות – התקשרתם לברר לגבי שרותי שאיבת הצפות ובעל המקצוע מודיע שיהיה פנוי רק בעוד מספר ימים? השיבו לא תודה ועברו לבעל המקצוע הבא. בשאיבת הצפות החשיבות למענה מהיר קריטי ואין סיבה שתחכו ותספגו את הנזקים הנלווים שיתפתחו עקב הטיפול המאוחר, מה גם שלא נעים לחיות ולשהות במבנה מוצף….
 • שירותים נלווים – יתרון מהותי הוא היכולת להציע שירותים נלווים שהצורך בהם עשוי לצוץ במהלך עבודתו ולאחריה. כדוגמת: איתור נזילות, איטום, עבודות אינסטלציה, שיקום המבנה וכן הלאה.
 • אחריות – בררו האם בעל המקצוע מציע אחריות על השירותים. אם הוא אכן מציע אחריות ועומד מאחורי איכות עבודתו כלל הנראה יש סיבה לכך.
 • חשבונית מס וקבלה – מסמכים אלו יתעדו את סוג השירותים שקיבלתם ויהוו אסמכתא לכך לכל צורך שיצוץ בעתיד. התעקשו לקבל אותם ואל תיכנעו לתירוצים שונים ומשונים מצד נותן השירותים.

מהי העלות של שאיבת הצפה?

שאיבת הצפה

שאיבת הצפה בביוב

מחיר שאיבת הצפה מתחיל בכ-600 ₪ ועשוי להאמיר בעשרות ואף במאות אחוזים.
במה תלוי מחיר שאיבת הצפה? בשונה ממוצר אחיד כדוגמת לחם בפיקוח שתמיד ישקול אותו דבר ויכיל את אותם המרכיבים, בקבלת שירות שאיבת הצפות מדובר במוצר שונה ממקרה למקרה. כמות החומר הנשאב, הנגישות למוקד השאיבה, סוג החומר הנשאב לא דומים ושונים בין הצפה להצפה ולכן לא ניתן לנקוב במחיר מדויק.
יתרה מזו, איכות השירותים שתקבלו משתנה בין חברה לחברה, ככל שתקבלו שירות מקצועי ויסודי יותר מחברה בעלת מוניטין מעולה ומיומנות רבה בתחום, תתכן השפעה על מחיר שאיבת ההצפה.
עם זאת, ביכולתכם להוזיל את מחיר שירותי הביובית השונים כגון שאיבת הצפה אם תקלו על העבודה ועל צוות השאיבה בכך שתפנו ריהוט או כל דבר שיקשה על תהליך ביצוע השאיבה, וכן אם ביכולתכם לתזמן את השאיבה לשעה נוחה ולא שאיבה בהתראה מיידית בשעת לילה מאוחרת.

שירותים ועבודות לביצוע לאחר שאיבת ההצפה

הזמנתם שירות שאיבת הצפות, חשבתם לתומכם שההצפה הינה נחלת העבר וחזרתם לחייך.
רגע, לפני שאתם מתיישבים על הכורסא וצופים בטלוויזיה, חשוב לבדוק האם קיימים נזקים כתוצאה מההצפה, ואם כן מומלץ להקדים ולטפל בהם בטרם יחמירו.

לפני שמפלס הלחץ עולה אתם יכולים להירגע, אל דאגה, עשינו לכם את החיים קלים וריכזנו את הפעולות העיקריות שיש לבצע לאחר שאיבת הצפה, כמובן שבמקרים של הצפות לא משמעותיות יתכן שנזקים אלו לא יופיעו כלל.

 • טיפול בנזקי עובש וטחב: כתוצאה מהמים והלחות שיצרה ההצפה עשויים להתפתח תופעות עובש וטחב על קירות ותקרת המבנה. מדובר במפגע אסתטי ואף בריאותי, במיוחד לאנשים מבוגרים, תינוקות וחולים במחלות שונות כדוגמת אסתמה. אם אתם מבחינים בכתמי עובש, חשוב לטפל בהם בטרם יתפתחו לממדים גדולים.
 • טיפול בהתפתחות קורוזיה: קורוזיה שהינה תהליך כימי מוכרת גם בשם חלודה, עשויה להתפתח כתוצאה ממגע של מים ולחות עם מתכת. לכן הצפה עשויה להוביל להתפתחות קורוזיה במתכות הנמצאות במבנה, ואף מהוות חלק מתשתית המבנה. במקרים של חשד לקורוזיה יש להיוועץ באיש מקצוע המתמחה בתחום.
 • שיקום מבנה מנזקי עץ, טיח וצבע: לאחר ההצפה עשויים להתגלות נזקים רבים למבנה ותכולתו. הקירות והתקרה עשויים להתקלף, כך גם תכולת עץ כדוגמת ארונות מטבח, פרקט, דלתות ומשקופים. בד"כ נזקים אלו משפיעים על הכיס בלבד ללא היבטים בריאותיים.
 • נזקים למערכות תאורה וחשמל: מערכות התאורה והחשמל רגישות למים, בהחלט יתכן שלאחר ההצפה נגלה כי הם ניזוקו. במידה ומערכות אלו ניזוקו יש לטפל בהם בהקדם, מאחר והן מהוות חלק אינטגרלי מהמבנה, ובלעדיהן המבנה איננו ראוי לאכלוס.
 • ייבוש תת רצפתי: רטיבות תת רצפתית הינה רטיבות אשר כלואה מתחת לריצוף הדירה. לאחר הצפה מים עשויים לחלחל ולהצטבר מתחת לריצוף, ולמעשה להיכלא שם ללא יכולת לברוח למקום אחר. רטיבות זו עשויה לגרום לנזקים משמעותיים. מעבר להיבט האסתטי שעשוי להתבטא בכתמים על הריצוף וקילופים בקירות, רטיבות עשויה להוביל לנזקים בריאותיים ולפיכך אין להקל בה ראש. לכן, אם קיימת רטיבות תת רצפתית חשוב להזמין חברה מקצועית לייבוש המים והרטיבות שנכלאו תחת הריצוף.

כאן חשוב לנו להדגיש שחברתנו מציעה את כל השירותים האלו תחת קורת הגג שלנו. כן כן, אנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך. נצעד איתכם יד ביד לא רק בשלבי שאיבת ההצפה, אלא אף בטיפול בנזקים שנגרמו כתוצאה מההצפה, וזאת עד לשביעות רצונכם המלאה.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר להתייעצות מקצועית או קבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות מצידכם, התקשר/י כעת למוקד שאיבות ביוב 053-352-3866

חוות דעת מלקוחותנו:

מחירי השירותים בפורטל המוקד לשירותי ביובית אינם קבועים ומשתנים בהתאם לסוג העבודה. המחיר הסופי ייקבע במהלך שיחת טלפון או בפגישת הייעוץ.

שירותי ביובית 24 שעות ביממה - השירות באתר שאיבות ביוב .com ניתן על ידי המרכז לביוביות ושאיבות 2023 בע"מ ח.פ 516855632

תנאי שימוש | הצהרת נגישות | מדיניות פרטיות | מפת אתר

צרו קשר בוואטסאפ 053-352-3866 דילוג לתוכן